Zsebedics József nyugalmazott plébános

Urunk színeváltozása plébánia Győr-Újváros fényképe.

Zsebedics József Győrszentmártonban született "nagy hóesés idején".
Pannonhalmára járt gimnáziumba, Áment Lukács, Tomka Ferenc bencés szerzetesek voltak többek között osztálytársai.

1965-ben szentelték pappá, tette le fogadalmát Dr. Bánk József  püspöknek.

Jelmondata: "Magasztalja lelkem az Urat". Kezdetben Gyarmatra kerül káplánnak, majd 1967-78-ig kapuvári káplán. Plébános Révfaluban (1978), itt 1 évig teljesíti a papi szolgálatot, majd ismét Kapuvárra kerül (1979) mint kapuvári esperes plébános. Itt egészen 2003-ig teljesít szolgálatot. A kapuváriaknak nemcsak papjuk de jeles helytörténet írójuk volt a plébános. Rendszeresen publikált a Rábaközi honismereti évkönyvben - a pusztai iskolák, a nagytemplomok történetéről például.

2003-tól nemcsak sziget, de Újváros és Pinnyéd lelki gondozása is az atyához tartozott 2017 augusztus 1-ig, amikor József atya nyugállományba vonult, de megyéspüspök úr kérésére segíti utódja, Németh Gábor atya szolgálatát.

*

A plébánosok menüpontban pár mondatban összefoglaltuk József atya tevékenységét is, amit templomunkért tett.