Rólunk írták

*Kattintson az aláhúzott szövegekre vagy a videókra!

Templomunk kórusa, kiegészülve a telepi és szigeti énekeshívekkel, szeptemberi templomszentelési búcsú-ünnepünkön Halmos László Szent László miséjét adták elő. Megnézhetik és meghallgathatják itt:

*

Templomunk kórusa, kiegészülve a telepi és szigeti énekeshívekkel, Urunk színeváltozása búcsúnapunkon Halmos László Szent Norbert miséjét és sok más motettáját adták elő. Megnézhetik és meghallgathatják itt:

*

Lengyel–magyar emléktáblát avattak Győr-Újváros Urunk színeváltozása templomában - magyarkurir.hu

*

Templombúcsú keretében emlékeztek Győr-Újvárosban Halmos László zeneszerzőre - kisalfold.hu 2017. augusztus 16

*

Nyugdíjba vonult Zsebedics József plébános - kisalfold.hu 2017. augusztus 1.

Az újvárosi csoda - 175 éves az újvárosi templom - gyorplusz.hu 2016. július

Felújított kőkereszt a Kossuth utcában - gyorplusz.hu 2016. július

*

Lezárult az újvárosi rehabilitáció  - gyor.hu

*

Nézze meg Győr-Újváros öt templomát videón: (2016. május)

*

A Győr-Újvárosi Urunk színeváltozása plébániatemplom Szent Józsefről nevezett szkólája énekel a győri bazilikában nagyböjti zarándoklatuk alkalmából: (2016. február)

*

Templomunk Szent Józsefről nevezett szkólája a 2015. november 21-i Szent Cecília kórustalálkozón.

*

73 éve szentelte fel Apor Vilmos a győri szerviták kápolnáját. 2015 október gyorplusz.hu

*

Felújították a Kossuth-iskolát és az újvárosi katolikus templomot 2015 május gyorplusz.hu

Szent Mónika közösség alakult Újvárosban 2015 április gyorplusz.hu

*

Templomunk kórusa a 2014 évi karácsonyi szentmisén:

*

Templomunk szkólája az egyházmegyei Szent Cecília kórustalálkozón másodszor is. 2014

Az előadás két részletben tekinthető meg ide kattintva.

*

Templomunk szkólája az egyházmegyei kórustalálkozón a bazilikában:

*

Öt Templom Fesztivál- A Bartók iskola koncertje templomunkban:

1,

2,

*

Öt Templom Fesztivál- 2013- Győrplusz tv. A videon a plébániához tartozó Nepomuki Szent János kápolna látható:

*

Május 12-én, vasárnap Urunk mennybemenetelének ünnepén Győr-újvárosi nagytemplomunk teljesen megtelt. A délelőtti ünnepi szentmisén az Öt Templom Fesztivál alkalmából immáron második alkalommal, gregorián és polifónikus művek csendültek fel. A résztvevő Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola kórusa énekelt a szentmisén és a szertartáson magyar és latin gregorián énekek mellett John Sheppard angol reneszánsz zeneszerző többszólamú ordináriumai hangzottak el:

*

-Eusepi Cecilia Boldoggá avatásának ünnepén előadott Himnusz (részlet) . 2012. 06. 17. Győr- Újváros katolikus templom:

*

-Újvárosi hősök - megemlékezés az első és második világháború hőseiről.  05.29-revita tv

- A zene hétvégéje Győr-újvárosban (Öt templom fesztivál) 05.13- Magyar Kurír

2012. Öt Templom Fesztivál

-A Pénzügyőr Zenekar nagysikerű hangversenye a Győr-Újvárosi katolikus templomban 06.12-vtsz.hu Írásos beszámoló

Rövid videó a próbáról:

*

Videó az újvárosi templomról 2011.

-Templomunkról-templom.hu

-Virtuális plébánia- plebania.net