Úrnapja és Elsőáldozás Győr-Újvárosban

2012.06.11

Egy héttel ezelőtt a Szentháromságra figyeltünk, Úrnapján az oltáriszentségre tekintünk. Mindkettőben ugyanazt a szerető Istent imádjuk, mert szeretet az Isten.

imag3399.jpg

Az Újvárosi hívek a délutáni szentmise keretében ünnepelték Jézus Szent Testének és Vérének ünnepét. Ezen az ünnepen került sor Horváth Ádám, Horváth Gergő, Horváth János és Dunai Nikolett elsőáldozására is. Zsebedics József plébános köszöntőjében üdvözölte a megjelent híveket, a szülőket, az elsőáldozókat, akik mint mondta az elsőáldozásban Jézus barátai lesznek. A szentáldozás előtt és után imákat mondtak el az elsőáldozók. A szentmise befejező áldása előtt hálálták meg a gyermekek plébánosuknak Zsebedics Józsefnek és hitoktatójuknak Fazakas Gyöngyi Mária osm szervita nővérnek a lelkiismeretes felkészítést egy-egy szép virággal, majd megkezdődött az Úrnapi körmenet a templom falain belül. Imádkozzunk az elsőáldozókért, és kérjük az újvárosi Szűzanyát is hogy napról napra növekedjenek Isten és felebarátjaik szeretetében.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.

Ima szentáldozás után:

Hozzám jöttél Jézus, ég és föld Királya,

Kicsiny gyermekednek kicsiny kis házába.

Hódolva borulok lábaid elébe,

Hittel, imádással áldásodat kérve

Köszönöm Jézusom, hogy az enyém lettél,

Kérlek, hogy szívemben öröklakást vegyél.

Maradj mindig nálam, ne hagyj már el soha

Szeretlek, kincsem nincs, szívem adom oda.

Ámen!

Kép: Bálint Istvánné