Ünnepi szentmise Szent István napján Győr-Újvárosban

2013.08.20

2013. augusztus 20-án, kedden államalapító Szent István királyunk főünnepén, ünnepi szentmisét celebrált Zsebedics József kanonok-plébánosunk.

A szentmise keretében a plébános megáldotta az új kenyeret, amit a szentmise végén a hívek elvihettek otthonaikba. A szentmisén hálát adtunk Istennek, hogy megadta az idei termést, s kértük, hogy adja meg mindennapi kenyerünket. A szentmise a Magyar himnusz eléneklésével fejeződött be. Győr-Újváros hívő közössége fontosnak tartotta ezen ünnepet, ezért 1858-ban a templom megépítése után 17 évvel a szentély egyik oldalfalára megörökítették Szent Istvánt, ahogyan felajánlja Magyarországot Szűz Máriának. A szentély másik oldalfalára Szent László forrásfakasztását örökítették meg. Ezen falfestmények Franc Lair alkotásai.

Szent István Magyarország első királya. Egész élete tanusította. hogy nem politikai kényszerből, hanem meggyőződése szerint lett keresztény. Uralkodását Istentől kapott feladatnak tekintette, s népünket Krisztus hitére térítette. Fiához írt Intelmei híven tükrözik gondolkodásmódját. Országát Máriának ajánlva halt meg, kívánsága szerint Nagyboldogasszony napján, 1038-ban.

Az eseményről készült képeket képeket megtekintheti itt.

Kép: Bálint István