Szentségimádási nap Győr-Újvárosban

2016.01.07

Január 7-én, hétfőn 10 órától 16 óráig egész napos szentségimádás volt a Győr-újvárosi Urunk Színeváltozása-plébániatemplomban. A reggeli szentmise 9 órakor kezdődött, melyet Zsebedics atya mutatott be. József atya prédikációjában József atya homíliájában egy katolikus templom legfőbb értékéről a szentmiseáldozat erejéről és kegyelméről beszélt. Buzdított bennünket, hogy a kenyér színében elrejtezett Jézussal beszélgessünk, rakjuk le terheinket és higgyünk az ő isteni erejében. Felajánláskor elhangzott Vivaldi négy évszak című művéből a Tél- tétele, melyet Bálint Istvánné hegedűn, orgonán Győri Margit adtak elő. Templomunk hívei csodálatos virágkomkozíciókkal díszítették az oltárt melyre a szentmise végén az Oltáriszentséget tette József atya. A szentmisét követően egész napos szentségimádás kezdődött. A 16 órakor kezdődő ünnepi szentségeltételkor plébánosunk, Zsebedics József atya az Oltáriszentséggel áldotta meg a híveket, majd ünnepélyes szentmisét mutatott be. Áldozáskor elhangzott Horváth Csaba énekével Caccini: Ave Maria című műve. Plébánosunk köszönetet mondott azoknak a híveknek, akik áldozatos segítséget vállaltak templomunk szép díszítésében, és az egész nap nyitva tartott templom őrzésében. A szentmise után a pap és az asszisztencia levonult a sok csodát tevő Újvárosi Segítő Szűzanyához közbenjárását kérni életünkre és hivatásunkra.

Az eseményről készült fotók megtekinthetőek itt.

Fotó: Bálint István, Horváth Csaba

Híreink forrásmegjelöléssel használhatóak fel!