Szentségimádás volt Győr-Újvárosban

2013.01.08

2013. január 7-én, hétfőn 10 órától 16 óráig egész napos szentségimádás volt Győr-újvárosi plébánia-templomunkban.

dscn0939.jpg

A reggeli szentmise 9 órakor kezdődött melyet Zsebedics József c. kanonok, templomunk plébánosa mutatott be. József atya homíliájában elmondta, hogy lelkünket minden szentségimádáskor bensőséges buzgalomnak kell átjárnia, másodsorban kérni kell a kenyér színében elrejtezett Jézust, hogy jelenlétével szentelje meg világi életünket. Nagy titok a kenyér és a bor átváltoztatása Jézus szent Testévé és Vérévé. Hisszük, hogy az oltáriszentségből Krisztus titokzatosan, de valóságosan magához vonzza minden korban övéit. József atya homíliája végén kérte az Örök Főpapot, hogy támasszon új hivatásokat egyházunknak.

Templomunk hívei szép virágokkal díszítették a templom oltárát, melyre a szentmise végén az Oltáriszentséget tette a plébános. A szentmisét követően egész napos szentségimádás kezdődött. A 16 órakor kezdődő ünnepi szentségeltételkor plébánosunk az Oltáriszentséggel áldotta meg a híveket, majd köszönetet mondott azoknak a híveknek, akik áldozatos segítséget vállaltak templomunk szép díszítésében, és az egész nap nyitva tartott templom őrzésében.

A képek megtekinthetők itt.

Kép: Bálint István