Szentségimádás Győr-Újvárosban

2012.01.07

Templomunk szentségimádására januán 7- én került sor.

„Üdvözlégy Oltári Szentség”

imag2043.jpg

Az ez évi szentségimádásra 2012. január 7- én a 9 órai szentmisén került sor, melyet egész napos szentségimádás követett. Plébános atyánk homíliájában megemlékezett az 1900-as évekbeli első szentségimádásra mely Zalka püspök úr életének utolsó éveiben került sor. Ekkor rendelték el a Győri egyházmegyében a január elsejétől kezdődő, a különböző templomokban a szentségimádásokat . A szentmisét szebbé tette Saint-Saens: Ave Maria című műve melyet Horváth Csaba énekelt és Vargáné Győri Margit kántor orgonált. Templomunk hívei szép virágokkal tették helyévé a templom Oltárát melyre a szentmise végén az Oltári szentséget tette plébános atyánk. A szentmise végén az Oltári szentséggel áldotta meg a híveket plébános atya. Köszönjük a kedves hívek áldozati segítségét, a díszítést, a délutáni imaórát, és  az egész nap nyitva tartott templom őrzését. Legyünk mindig ilyen buzgók  templomunk iránt.

Kép: Bálint Istvánné

Szöveg: Horváth Csaba

A szentségimádásról készült képeket megtekintheti itt .