Szentírás vasárnapja Győr-Újvárosban

2012.09.30

imag0026.jpgSzentírás vasárnapján 2012.09.30-án ünnepi szentmisét celebrált Zsebedics József plébánosunk Győr-Újvárosi plébánia-templomunkban.A plébános homíliájában buzdított bennünket a szentírás olvasására. Kérte, hogy ne csak legyen bibliánk, hanem olvassunk is belőle. A bibliát szívesebben olvassuk, hiszen testi, lelki és szellemi értéket kapunk. Isten szavát a biblia őrzi meg számunkra, itt van közöttünk a „kezünkben van” minden szentírásolvasásunkban.

A szentmise befejező áldása előtt, Fazakas Gyöngyi Mária szervita nővér, Boldog Eusepi Cecília szervita harmad rendi tag életét, és életszentségét ismertette. A fiatal lány 18 évesen jutott el az életszentségre. Gyöngyi nővér felolvasott Cecília naplójából,  mely szentírás vasárnapjához nagyon illett. A szentmise után lehetőség volt az ereklye előtt tisztelegni és közbenjárását kérni Boldog Eusepi Cecíliától.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt!

Kép: Kránitz Tihamér