Szent István napi nagymise Győr-Újvárosban

2012.08.20

imag0163.jpg2012. augusztus 20-án hétfőn I. Szent István királyunk emléknapján, ünnepi nagymisét celeberált Zsebedics József templomunk plébánosa. A szentmise fél 11 órakor harangzúgással, az asszisztencia és a plébános ünnepélyes bevonulásával kezdődött. József atya a szentmise elején elmondta, a Magyarok számára mit is jelent ez az ünnep. Homíliájában megemlékezett állam alapító Szent István királyunkról. Neki köszönhetjük, hogy nemcsak földi hazánk lett, hanem Égi hazánk is, hiszen keresztény és buzgó királyként, támogatta az egyházat, püspökségeket, kolostorokat alapított.

A szentmise befejező áldása előtt a plébános ünnepélyesen megáldotta és megszentelte az új kenyeret. Hálát adtunk Istennek, hogy megadta az idei termést, s kértük, hogy adja meg a mindennapi kenyerünket. A szentmise a magyar himnusz eléneklésével fejeződött be.

Az eseményről készült képeket megtekintehti itt.

IMA A HAZÁÉRT
Én Uram, Istenem, vigyázz ránk!
Ne hagyjad elveszni a Hazát!
Sírva kér két szemünk,
Irgalmazz minekünk!

Emeld fel magadhoz Nemzetünk!

Szeretet fénye ég bennünk!
Mig élünk hiszünk és remélünk!
Vigyázz ránk, nyújtsd kezed,
Oltalmazd népedet
Az õsi Magyar Nemzetet!

Szûzanyánk szeplõtlen Mária,
Hozzád száll sok magyar sóhaja,
Kérd értünk Fiadat,
Megváltó Urunkat,
Védje s õrizze Országunkat!

Mig igaz magyar él a földön,
NEM HAGYJUK,HOGY A ROSSZ LEGYÕZZÖN!
Bármi volt, bármi lesz,
A magyar magyar lesz,