Pünkösdhétfő, megemlékezés a világháború hőseiről

2012.05.28

Pünkösdhétfőn ünnepi szentmise keretében emlékeztünk meg az első és második világháború hőseiről.

imag3280.jpg

Az idei évben hagyományteremtő céllal indult egy kezdeményezés az újvárosi részönkormányzat részéről, hogy templomunk hőseinek emléktábláinál méltón megemlékezhessünk. Az eseményen megjelentek:  Fekete Dávid az újvárosi részönkormányzat képviselője, a Győr-újvárosi polgárőrség tagjai, a nemzetőrség tagjai,  a Városközponti Főigazgatóság Főigazgatója, Ragányi Gyula, a hősök leszármazottjai, valamint az újvárosi és az eseményt megtisztelő hívek. A szentmise befejező áldása után került sor a méltó megemlékezésre. A Himnusz elhangzása után Horváth Csaba főministráns Babits Mihály: Húsvét Előtt című versét olvasta fel. Zsebedics József plébános beszédében megemlékezett elődje Nagy József kanonok, plébános munkájáról, aki a ’90-es években a hősök kegyeletes tábláit elkészítette. Offner Magdolna a volt leány cserkésztábor vezetője is megemlékezett a második világháborúban elhunyt egyik hősről, akit személyesen ismert. Fekete Dávid Újváros részönkormányzatának képviselője méltatta a hősöket. Elmondta: „A mai korban különösen is tisztelni és ápolni kell azoknak a hősöknek az emlékét, akik életüket áldozták a hazáért. Mindannyiunk számára nem kényszer, hanem belső motiváció a hősökről való megemlékezés. Ők azok, akik számunkra irányt mutatnak a hazaszeretet gyakorlásában”. A ünnepi beszédek elhangzása után az „Isten hazánkért térdelünk elődbe” kezdetű éneket, és a Szózatot énekeltük el. A méltó megemlékezés jeléül koszorút helyezett el a hősök emléktáblájánál Győr város újvárosi részönkormányzata, a nemzetőrség tagjai, a hősök leszármazottai, valamint gyertyát gyújtottak a hívek is az örök világosság jeleként. Köszönjük mindazok munkáját, akik a szervezésben részt vettek. Kísérje őket Isten áldása!

Videó is megtekinthető:

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.

Kép: Kránitz Tihamér