Ökumenikus Istentisztelet Győr-Újvárosban

2014.01.25

Győrben a keresztények egységéért végzett ökumenikus imahét 7-dik napján, január 25-én, szombaton a Győr - Újvárosi Urunk Szineváltozása Plébániatemplomban gyűltek össze a különböző keresztény felekezetű testvérek közös imára.

A liturgia vezetője Zsebedics József kanonok-plébánosunk volt. Nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy az igét nagytiszteletű Szemerei János evangélikus püspök hirdette. Jelen volt Marics István városplébános, Jánosa Attila, Csorba János, Csorbáné Farkas Zsófia evangélikus lelkészek, Wagner Tamás református lelkész és Békési Sándor baptista lelkipásztor. A zenei szolgálatot templomunk szkólája végezte.

Bízunk abban, hogy ez az egységépítés folytatódik a mindennapokban, az imádság és a megélt szeretet útjain.

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Kép: Kránitzné Bálint  Krisztina, Adámi Mária evangélikus püspöki asszisztens