Nagyszombat-Húsvét vigíliája Győr-Újvárosban

2013.03.30

Húsvét éjszakájának szertartása az egyházi év középpontja, "minden vigíliák anyja". A Győr-Újvárosi Urunk színeváltozása templomban este 6 órakor került sor Húsvét vigíliájának szentmiséjére. E szentmise celebránsa volt Gyökér Gyula atya. A teljesen megtelt templomban a hívek arra kérték a Feltámadt Jézust, hogy a húsvéti kegyelmek el ne hagyják őket életükben, találja égve bennünk a kegyelmi lángot az Úr, amikor majd eljön övéiért.

A pap a szentmise elején a sötétségbe borult templomban megáldotta az új tüzet, majd feldíszítette az új gyertyát: a kereszt, az Alfa és Omega betű, az évszám azt hírdeti, hogy Krisztusé a kezdet és a vég, az idő és az örökkévalóság. Az öt tömjénszem, melyet a gyertyába szúrnak Krisztus sebhelyeire emlékeztetnek minket. Majd a pap meggyújtotta a húsvéti gyertyát. Gyula atya később vizet is szentelt. Felajánláskor felhangzott Marc-Antoine Charpentier: Te Deum című művének egyik tétele. Hegedűn Bálint Istvánné, míg orgonán Pércsy Kornélia működött közre.

A szentmise végén a templomon belül tartottuk a feltámadási körmenetet.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.

Kép: Bálint István