Nagycsütörtök Győr-Újvárosban

2013.03.29

A szenvedésre induló Jézus búcsúestje övéivel. Ekkor adta át búcsú-ajándékait.

1. Szeretetének jelét a lábmosásban, 2. Testének és Vérének szentségét, 3. a papi átváltoztató hatalmat ( "ezt cselekedjétek....") mintegy végrendeletéül elmondja búcsúbeszédét, 5. és elmondja Egyházáért Főpapi imáját.

Az Úr szenvedésének és föltámadásának húsvéti szent háromnapja a Nagycsütörtök-esti szentmisével kezdődik. Középpontja a húsvéti virrasztás, befejezője pedig húsvétvasárnap vecsernyéje. Az esti szentmise az utolsó vacsorát hozta a jelenbe. A mise Glóriájára megszólalt az orgona, a harangok, a csengők, hogy azután a gyász jeléül elhalgassanak egészen Húsvét éjszakájáig. A szentmise végén Gyökér Gyula atya a szentmise celebránsa megfosztotta minden díszétől az oltárt, jelezve azt, hogy Jézust megfosztották szabadságától, így a templom a pusztaság és vigasztalanság képét mutatja. Ezután az oltáriszentséget átvitte a Győr-Újvárosi Segítő Szűzanya kegyoltárához, az ideiglenes őrzési helyére. A szentmise után imaóra-virrasztást tartottunk, ahol imádkoztunk plébánia-közösségünkért is.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.