Hittanos farsangi mulatság plébániánkon

2012.02.18

Idén először február 18-án rendeztük meg plébániánkon a hittanos gyermekek farsangi bálját.

farsang.jpg

A találkozás témája, a kánai menyegző volt. A délelőtti „mulatságot” közös imádsággal kezdtük. Meghívtuk Jézust és a Szűzanyát, hogy legyenek velünk ezen a napon. Zsebedics József plébános atyánk is meglátogatott bennünket. Éneklés, bemutatkozás, majd játék és szórakozás tette színessé a délelőttöt.

Jelmez bemutatások helyett a gyerekek egy-egy ruhadarabot felöltve játszották, „improvizálták” el a kánai menyegző történetét. Mint ahogy a menyegzőn történt  úgy vette kezdetét a lakodalom, a sütemények és a finom apróságok elfogyasztása. Természetesen itt is „elfogyott a bor”, ezért Jézus, Mária közbenjárására a vizet „borrá” változtatta. A gyermekek próbára tehették magukat többek között éneklésben, táncolásban, mindezt jókedvvel és örömmel. A vidám délutánt tombola és sok-sok ének zárta. Köszönjük a szervezőknek, hogy a gyermekek jól érezhették magukat.

Kép és szöveg: Horváth Csaba

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.