Győr-Szigetiek templom-búcsúja

2012.09.13

A Győr-Szigeti hívek templomuk 300 éves fennállásának évfordulóján megtartották ünnepség-sorozatuk második búcsúját. A templom főoltárképe a Segítő Szűzanya ünnepén több mint száz hívő jelenlétében ünnepeltek.

imag0650.jpg

Az ünnepség fél 6 kor kezdődött, ahol Dr. Medgyesy S. Norbert, művelődéstörténész, egyetemi adjunktus, a templom kántora, előadást tartott a híveknek a főoltár Mária képének ("Mariahilf"), valamint a mellékoltárok, szobrok, történeti vonatkozásairól. Megható pillanata volt az eseménynek, amikor Zsebedics József  kanonok a  templom plébánosa a Segítő Szűzanya oltálmába ajánlotta a 300 esztendős egyházközséget. Az ünnepi szentmisét a Segítő Szűzanya-kegyképet ábrázoló főoltárnál Dr. Galavits József a Győri Bazilika plébánosa, teológiai tanár celebrálta, aki 1987-1992 között volt a templom lelkipásztora. A szentmisén közreműködött a Győri Nagyboldogasszony Bazilika kórusa. A szentmisét ünnepélyesebbé tették az ősi Mária nép énekek, valamint Eszterházy Pál: Harmonia Caelestis kantáta sorozatok. A plébános a szentmise végén megköszönte minden hívő áldozatos munkáját, valamint a szép és lélekemelő eggyüttlétet, ünneplést. Isten éltesse a Győr-Szigeti egyházközséget Hitben, Reményben és Szeretetben, kérve a mindenkoron segítő Szűzanya közbenjárását!

Az eseményről készült fotókat megtekintheti itt.

Szöveg és kép: