Gregorián szentmise Győr-Újvárosban

2012.05.13

Május 13-án a Győr-újvárosi Szent József templom délelőtti szentmiséjén gregorián és polifónikus művek csendültek fel.

imag3128.jpg

Mizsei Zoltán, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára egyházzenei workshopot tartott melynek a végén a résztvevők kórusa (Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola) a vasárnapi szentmisén reneszánsz polifóniát és gregorián tételeket énekelt. Templomunkban a vasárnapi szentmisén, magyar gregorián énekek mellett, Costanzo Porta, 16. századi ferences zeneszerző többszólamú művei, ordináriumai csendültek fel, az Öt Templom fesztivál keretén belül. A szentmise elején plébánosunk Zsebedics József köszöntötte a nagy számban megjelent híveket, továbbá Mizsei Zoltán tanár urat, és Fekete Dávid Győr-Újváros önkormányzati képviselőjét. Egyben köszönetet mondott az öt templom fesztivál rendezőinek, hogy gondoltak a nagy egyházzenei múlttal rendelkező templom szentmiséjének ünnepélyesebbé tételéhez. A szentmise megható pillanata volt mikor a pap latinul adta áldását a megjelent hívekre. A szentmise végén az agapé következett plébániánkon, ahol vendégül láttuk a kórusvezetőket, a részönkormányzat vezetőjét, és a képviselőtestület tagjait.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.

Kép: Kránitz Tihamér