Elsőáldozók bemutatása

2012.03.11

A győr-újvárosi templom hívei örömmel gyűltek össze a nagyböjti idő 3.vasárnapi szentmiséjére, ahol először tartották meg az elsőáldozásra készülők bemutatását.

bemutatas-9.jpg
 A szentmise elején a leendő elsőáldozók a plébános elé járultak és az egyház kérdéseire válaszoltak. Plébános atyánk megjelölte őket a kereszt jelével mely emlékezteti őket a Jézus Krisztussal való találkozásra. Ezután a Lourdes-i Szűz Mária oltárához vonultak a gyermekek ahol mécseseket  helyeztek el és kérték a Szűz Anya csodás közbenjárását hogy legyen velünk ezen az ünnepen. A szép esemény a szentmisével folytatódott tovább.
Imádkozzunk a leendő elsőáldozókért: Horváth Gergőért, Horváth Ádámért, Horváth Jánosért és Dunai Nikolettáért hogy életükkel, és gyermeki hitükkel méltón szolgálják az Úr Jézust, aki majd minden szentáldozásnál táplálja az ő lelküket.

Horváth Csaba
Kép: Bálint István

Az eseményről készült képeket megtekintheti  itt .