Elsőáldozók bemutatása Győr-Szigetben

2013.02.02

A Győr-Szigeti templom hívei nagy örömmel gyűltek össze Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén, ahol először tartották meg az elsőáldozásra készülők bemutatását.

A szentmise elején a leendő elsőáldozók Zsebedics József plébános elé járultak és az egyház kérdéseire válaszoltak, majd a szülők is ígéretet tettek gyermekeik vallásos nevelésére. A pap a gyermekeket megjelölte a kereszt jelével, mely emlékezteti őket a Jézus krisztussal való találkozásra. A képviselőtestület két tagja kezet fogott a gyermekekkel, jelezve azt, hogy örömmel fogadják be őket az egyházközségbe.  A pap buzdító szavai után gyertyákat szentelt, majd a leendő elsőáldozóknak is átadott egy-egy gyertyát, akikkel  ünnepi körmenetben vonult vissza a főoltárhoz. Imádkozzunk  a leendő 12 elsőáldozóért, hogy életükkel és gyermeki hitükkel méltón szolgálják az Úr Jézust, aki majd minden szentáldozásnál táplálja lelküket.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.

Kép és szöveg: Horváth Csaba