Anyáknapi megemlékezés Győr-Újvárosban

2012.05.06

"Mennyei jó Atyám, őriző pásztorom,

Kelő nap fényénél hozzád fohászkodom.

Fejet hajt előtted a fűszál, virágszál,

Hálát adok neked, hogy reám vigyáztál.

Ne hagyj el engemet édes jó Istenem.

Oh, ha te vagy velem kicsoda ellenem?

Függeszd őrző szemed édes jó anyámra,

Hints áldást fejére, a lába nyomára."

imag2870.jpg

Május első vasárnapján felköszöntjük a földi édesanyákat, akik szívük alatt hordoztak, felneveltek és tanítottak minket imádkozni.

Ebből az alkalomból templomunk gyermekei és fiataljai a vasárnapi szentmise keretében köszöntötték az édesanyákat, nagymamákat. A szép versek és énekek elhangzása után a gyermekek, az asszisztencia az Újvárosi segítő Szűz Mária kegyképéhez vonultak és bizalommal kérték az égi édesanyát, adjon példát nekünk Jézus befogadásában. A szép esemény a szentmisével folytatódott tovább. Plébánosunk Zsebedics József atya is köszöntötte a  templomi közösség édesanyáit valamint megemlékezett azokról az édesanyákról, nagymamákról akik már az Istennél vannak. Engedjük, hogy a mindennapokban Jézus és Mária lakjék a mi szívünkben.

Szűz Mária Égi Édesanyánk, könyörögj érettünk.

Az eseményről készült képeket megtekintheti itt.

Kép: Bálint Krisztina