Adventi gyertyagyújtás Győr-Újvárosban

2012.12.02

pc020009.jpgDecember 1-jén szombaton délután 3 órakor a Győr-Újvárosi plébánián gyújtottuk meg az első adventi gyertyát, ezután Zsebedics József c. kanonok elmélkedett az adventről, a bűnbánatról. Imádkozás, elmélkedés tette lelkileg teljesebbé a délutáni ünnepséget.

December 2-án, Advent első vasárnapján, a délelőtti szentmisén ünnepelték meg az újvárosi hívek az új liturgikus év kezdetét. A szentmise kezdetekor a templom világítását lekapcsolták, jelezve azt, hogy Jézus, mint a világ világossága a sötétségbe fényt hoz. Amikor a plébános az első adventi gyertyát meggyújtotta, a templom világítását felkapcsolták. Ez alatt a templom kórusa tette áhítatosabbá a szentmisét.

Az adventi időszak segítsen minket abban, hogy Isten dolgaival többet tudjunk foglalkozni, ismerjük meg jobban azt, aki várunk. Járjunk a Szűzanya iskolájába; figyeljük az állandó Igent, imádkozzunk hozzá, és a karácsony közeledtével tisztítsuk meg lelkünket minden szennytől.

Az eseményről készült képeket megtekinheti itt.

Kép: Holy Mária Eszter osm